Biz Kimiz

VİRA Superyacht & Sailing Academy, 2006 yılında Akdeniz bölgesindeki Süperyat endüstrisinde Yat Kaptanı ve mürettebatının ve Yelken kariyerlerinin büyük yokluğunu doldurmak için kuruldu.

2011 yılında IYT WW ortak okulu olarak atandık ve MCA tanınan Yat Kaptanı (profesyonel) kursları için bir Eğitim Merkezi olduk. IYT, hem sportif hem de profesyonel olmak üzere dünyanın önde gelen yat eğitim hizmetleri sağlayıcısıdır.

Okulumuz, hem Başbakanlık Denizcilik müsteşarları hem de T. C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tamamen onaylanmış ve yetkilendirilmiş bir özel Denizcilik okuludur.

VİRA SSA ayrıca LRQA’DAN (Lloyd Register of Shipping) ISO 9001:2008 sertifikasına sahip tek Denizcilik okuludur.

En yüksek profesyonel standartlara göre eğitilmiş mürettebat, zabitler ve kaptanlar için artan uluslararası talebi karşılamak için süperyat endüstrisi için yüksek kaliteli eğitim ve öğretim sağlıyoruz. Ayrıca yüksek lisans seviyesine kadar profesyonel ve kişisel gelişim için bir dizi fırsat sunuyoruz. Tüm profesyonel kurs eğitmenleri ve Sınav görevlileri nitelikli profesyonel denizcilerdir. Sunduğumuz kişisel hizmetten ve eğitmenlerimizin kariyer basamaklarını mümkün olan en iyi şekilde yükseltmelerini sağlayan beceri ve deneyimlerinden gurur duyuyoruz

Ayrıca, Xone Yacht, bölgemizdeki Yat mürettebatı yönetimine olan talebi karşılamak için güçlü bir geçmişe sahip yeni bir oluşumdur.

Vira Superyacht & Sailing Academy, özgeçmiş içindeki belirli gereksinimleri hedeflememize izin veren 2.000’den fazla adaydan oluşan olağanüstü veritabanımızdan uygun mürettebat üyelerini tanımlamak için kaynaklar sağlar

Iso 9001-2008 Sertifikamız

Kalite Yönetim sistemimizin özeti (ISO 9001:2008 by LRQA)

Yeni Vira Superyacht & Sailing Academy’nin, dünyanın en güvenilir güvence firmalarından biri olan Lloyd’s Register Quality Assurance – LRQA tarafından Türkiye’de ISO 9001:2008 sertifikalı tek özel Deniz Okulu olduğunu duyurmaktan onur duyuyoruz. Müşteri Memnuniyeti ve hizmet ve eğitim standartlarımızın kalitesine öncelik veren bir politikanın kapsamlı bir şekilde uygulanması. Yeni Vira Superyacht & Sailing Academy Politikası, Müşteri Memnuniyeti ve güvenini kazanmak için temel bir yaklaşım olarak kurulmuştur.

Yeni Vira Superyacht & Sailing Academy, bu politikayı dünya çapında Yatçılık ve Yelken sektörü ile paylaşarak, müşteri memnuniyetini, hizmet kalitesini ve eğitim standartlarını her zaman ilk etapta ele almaktadır. Bu politikayı gerçekleştirmek için okulumuz için orta vadeli bir kalite yönetim planı şeklinde önemli önlemler ve hedefler hazırlanmıştır. Her bölüm hedeflerine ulaşmak için çalışıyor.

Yeni Vira Süperyat ve Yelken Akademisi Politikası (alıntılar)

Müşterilerimize azami özen göstererek ve hizmet kalitesi ve eğitim standartlarına öncelik vererek müşterilerimizin maksimum memnuniyetini ve güvenini sağlıyoruz . Konseptimiz, niceliksel ölçüm ve doğru verilerin analizine dayanarak kalitede istikrarlı bir ilerleme kaydetmektir. Bu temel kavram aşağıdaki ifadede gösterilmiştir:

  1. Sektörün en üst düzey müşteri memnuniyetini sağlamak
  2. Müşterilerin potansiyel ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş Deniz eğitim programlarının aranması ve sağlanması
  3. Küresel bir kalite sisteminin kurulması ve geliştirilmesi.
  4. Öğrencilerin ve müşterilerin mezuniyetinden sonra Kalite Yönetimi. Öğrencilerin ve hizmetlerin toplam yaşam döngüsünü izleme.
  5. Kalite Güvence sürecinin sürekli iyileştirilmesi
  6. Hizmet ve eğitim kalitesi risklerinin en aza indirilmesi
  7. Ekipmanları ve Marine & Yatçılık Sektörü yayın modernleşme ve ilerleme izleme.

Sık Sorulan Sorular

İlk olarak, Stcw95 Temel Eğitim Kursu harika bir başlangıçtır; aslında bu önemli eğitim olmadan iş bulmak zor olacaktır. Bu kursa kaydolarak, potansiyel işverenlere, kendinizi ilk eğitimden geçirecek kadar ciddi olduğunuzu gösterdiniz. Giriş seviyesi adaylar için ek kurslar arasında Small Powerboat & RIB Master (MCA Onaylı) bulunur. Daha fazla bilgi için lütfen eğitim departmanımızla iletişime geçin info@yenivira.com.

Evet pek çok yönden. Yayınladığımız (veya temsil ettiğimiz idareler tarafından verilen) gerçek sertifikalar dünya çapında birçok denizcilik ülkesi tarafından kabul edilmektedir. Kursumuzun tüm müfredatları uluslararası içeriğe sahiptir.

Hayır, hiç değil. İlk olarak, Rya Yachtmaster’ın ders programı rekreasyonel yatçılık tarafındandır ve RYA’NIN fikirlerini ve uygulamalarını takip eder. HMA / IYT ders programı uluslararasıdır ve profesyonel ekip için profesyonel çalışma uygulamalarını ve yasal gereklilikleri takip eder.

YT MOY Limited profesyonel bir kurs ve sertifikadır. Rya Yachtmaster’ın ticari bir onayı vardır, çünkü 24 metrenin altındaki küçük yatlarda ticari olarak kullanılabilen rekreasyonel bir niteliktir.

Evet, MCA ve AMSA ,USCG, Marshalls vb.gibi diğer birçok bayrak tarafından tam olarak tanınmaktadır..

Rya Yachtmaster sadece MCA tarafından tanınır.

5 teori sınavı vardır; sınavların kurs sırasında yapılması gerekmez: her ders modülünü bitirdikten sonra, sınavları ne zaman yapmak istediğinizi seçebilirsiniz.  Bu konuda kendinizi güvende hissettiğinizde bir sınav yaparsınız; dahası, sadece sınavı geçmeyi öğrenmekten ziyade, işiniz için bu konuyu öğrenmenizi tercih ederiz. Sınav süreçleri IYT/MCA ve kendi Kalite Yönetim sistemimiz aracılığıyla sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir.

Bu konuda herhangi bir sorun yok, kurs/sınavlardan geçmeniz 6 gün veya 6 ay sürse bile önemli değil .

En önemli şey, ne yaptığınızı anlamanız ve işe aldığınız işi yapmak için teknede güven duymanızdır. Belirli bir ders modülünü bir kez daha tekrarlamak zorunda kalmadan önce sınavları 3 kez yapabilirsiniz. Mümkün olan her yerde, zaman izin verdiğinde kişisel eğitim vermeye çalışıyoruz. Tüm bunlar ücretsizdir (herhangi bir ek sınav ücreti hariç).

Cemil Başagan, Göcek sağlık Merkezi’nde onaylı bir doktordur.

Lüks yat terimi, profesyonel olarak mürettebatlı çok pahalı bir özel sektöre ait yat anlamına gelir. Süper yat olarak da bilinen lüks bir yat, yelkenli veya motorlu yat olabilir. (Wikipedia, 2008) aslında, 24m üzerindeki herhangi bir yata süper yat denir. 100m üzerindeki herhangi bir yata mega yat denir.

Şu anda dünyada profesyonel ve nitelikli mürettebat gerektiren 24 metreden 100 metreye kadar değişen 30.000’den fazla yat bulunmaktadır. Son birkaç yılda yatçılık endüstrisi medyanın dikkatini çekti ve bu nedenle dünya çapında potansiyel mürettebattan benzeri görülmemiş bir ilgi yarattı.

Denizin olduğu her yer, gitmek için potansiyele sahip! Geleneksel olarak yatçılık endüstrisi, Akdeniz’de (Mayıs-Ekim) bir “yaz mevsimi” ve “Karayip mevsimi” (Kasım-Nisan) ‘ aylarında oluşmuştur, ancak daha yakın zamanlarda olasılıklar sonsuzdur ve birçok yat dünyayı dolaşmaktadır.

Bu yata bağlı. Giriş seviyesi pozisyonlar için ayda 2000 Euro bir maaş normal olacaktır, ancak maaşlar çok değişebilir.

Bu tamamen ne tür birisi olduğunuza ve iş aramanızda ne kadar proaktif olduğunuza bağlıdır.

Artık endüstriyi araştırdınız ve denemek istediğinize karar verdiniz, kendinize mümkün olan en iyi işi sağlamak için harika bir özgeçmiş hazırlamanız gerekecek. Personel acentelerimizden biri her zaman bir özgeçmiş yazmanın en iyi yolu hakkında tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır, ancak endüstriye yeni gelenler için, yatçılığa aktarılabilecek becerileriniz için kendinizi satmanız çok önemlidir.

“Süperyat endüstrisinde personel krizi artıyor” şu anda medyada tasvir edilen tipik bir mesaj. Cevap, her iki ifadenin de doğru olmasıdır. Endüstriye girmeye çalışan niteliksiz ve deneyimsiz insanların sıkıntısı çoktur, bu yüzden kalabalığın arasından sıyrılmak için çaba göstermeniz çok önemlidir. Süperyat endüstrisinin son on yılda yaşadığı patlayıcı büyüme nedeniyle nitelikli ve deneyimli personel bulmada yaygın bir sıkıntısı var.

Hemen hemen herkes tipik bir ticari okul formatında bir yelken okulu kursu alabilir, tek şart 18 yaşın üzerinde olmanız ve Yelken tutkusuna sahip olmanızdır.

Evet, elbette, tek başına veya bir grup arkadaş veya aile olarak katılabilirsiniz. Katılımcıların çoğu kursa kaydolan bireylerdir. Yelken, en fazla 4-5 katılımcıdan oluşan gruplar halinde yapılacaktır.

Her şey bireysel becerilerinize ve çabalarınıza bağlıdır. Her zaman listelenen kurslarımızı almanızı öneririz, size yelken, Teknik Ekipman, hava durumu tahmini ve daha sonra kendi başınıza yelken açmak için ihtiyaç duyacağınız iyi deniz davranışları hakkında bilgi vermek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Neyse, daha fazla tabii ki kendine güven oluşturur daha fazla deneyim yelken. Bu nedenle, kurslarımızdan birini bitirdikten sonra yelken açmaya devam etmenizi öneririz. Bizden bir bareboat tekne kiralayabilirsiniz. Kurslardan sonra %100 emin değilseniz, eğitmenlerimizden biri ihtiyacınız olduğu sürece size yardımcı olabilir.

Sezona bağlıdır ama biz her zaman şort, beyaz T-shirt, şapka, güneş gözlüğü, kaymaz tabanlı spor ayakkabı almak için tavsiye ederiz. Yelken eldivenleri biz sağlıyoruz, bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Kış veya ilkbaharda katılıyorsanız, sıcak kıyafetlere sahip olmak iyidir.