Yacht Master Ocean Power Sail

Bu sertifika, sahibinin bir sekstant kullanarak dünya çapında 24 metrelik bir tekneyi kullanmak ve bir okyanus geçişini planlamak, üstlenmek ve yönetmek için yeterli Göksel navigasyon bilgisine sahip olduğunu gösteren bir niteliktir.

IYT Yachtmaster Ocean sertifikasını almak için adayların önce IYT Yachtmaster Offshore sertifikasına sahip olmaları gerekir.

Kurs 6 günlük astronavigasyon ve dünya çapında meteorolojiden oluşmaktadır. IYT Yachtmaster Offshore kursunda kapsanan tüm konuların kapsamlı bir bilgisi varsayılmaktadır. Kursun son gününde yazılı bir final sınavı yapılacaktır.

Tüm IYT Uluslararası Yat Kaptanı adaylarına, bu sertifikasyonun sadece eğlence amaçlı olduğunu ve asla profesyonel bir sertifikaya yükseltilemeyeceğini açıkça belirtmediğimize dikkatinizi çekeriz.

Dersin İçeriği

Yersel ve Göksel küre

PZX üçgeni

Sekstant

Zaman ölçümü

Meridyen Yükseklikleri

Güneş manzaraları

Gezegen manzaraları

Starsight planlama

Yıldız manzaraları

Kutup yıldızı

Ay manzaraları

Pusula kontrolü

Uydu navigasyon sistemleri

Great Circle yelkenciliği

Meteoroloji

Geçiş planlaması

IYT Yachtmaster Ocean sertifika sahibi küresel bir sekstant kullanarak göksel seyir yapabileceğini, rotasını planlayabildiğini, yeterli düzeyde meteoroloji bilgisine sahip olduğunu gösterip okyanus geçebileceğini belirten bir niteliktir.

Sertifika Sınırlamaları

Uzunluğu 24 metreye kadar olan bir teknenin kaptanlığı

Tüm okyanuslar / dünyanın herhangi bir yerinde

Ticari kullanım için değil

 

Not: IYT Yachtmaster Ocean, herhangi bir dilde öğretilebilen, ancak profesyonel bir Yat Kaptanı sertifikasına yükseltilemeyen bir sportif kursudur.

 

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com