Yacht Master Offshore Power / Sail

IYT Worldwide Yachtmaster Offshore, açık denizde 150 nm’ye kadar 24 metreye kadar yelken ve/veya kuvvet ile yürütülen teknelere komuta etmek için rekreasyonel bir yeterlilik sertifikasıdır. Bu, 5 günlük sınıf teorisi ve Yelken için 6 günlük pratik bir bileşen veya deniz üzerinde pratik bir sınav da dahil olmak üzere güç için 5 günlük pratik bir bileşenden oluşan kapsamlı bir teori ve canlı teknede bir derstir.

Kurslar, eğlence amaçlı yatçı ve kadın için ve mevcut en iyi denizcilik niteliklerini elde etme konusunda ciddi olanlar için en yüksek denizcilik eğitimi standardını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Onlar büyük ölçüde bilgi ve deneyimlerini genişletmek ve bir yat komuta güvenlerini artırmak isteyenler için idealdir. Kurslara katılanlar için, 5 günlük STCW temel güvenlik eğitim kurslarının tamamlanması gerekli değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. Beş günlük STCW kursu Yangınla Mücadele, denizde hayatta kalma, İlk Yardım ve Kişisel Güvenlik ve sosyal sorumlulukları kapsar.

Tüm IYT Uluslararası Yat Kaptanı adaylarına, bu sertifikasyonun sadece eğlence amaçlı olduğunu ve asla profesyonel bir sertifikaya yükseltilemeyeceğini vurgulamak siteriz.

IYT sertifikasının dünya çapında kullanılabilecek bir nitelik olduğunu anlamak önemlidir. Bu nedenle, diğer eğitim organizasyonlarından farklı olarak IYT, A & B alanlarındaki IALA düzenlemelerinin, Kuzey ve Güney yarımküre’deki hava sistemlerinin, Akdeniz ve Kuzey Amerika için gelgit hesaplamalarının ve tropikal dönen fırtınaların etkilerinin anlaşılmasını da içeriyor.

Yat Kaptanı kursları yeni başlayanlar için değildir. Adaylar aşağıda belirtildiği gibi minimum gereksinimleri karşılamak zorunda kalacaklar.

Ders Programı

 • Chartwork aletleri

* Grafikler, enlem ve boylam

* Mesafe, hız, zaman ve yön

* Manyetik pusula, varyasyon ve sapma

* Pozisyon çizgileri ve pozisyon düzeltmeleri

* Ölü hesaplaşma ve tahmini pozisyonlar

 • Gelgit
 • Mevcutlar
 • Meteoroloji
 • Kılavuzluk

* Geçiş planlaması

* Elektronik navigasyon yardımcıları

* Denizde çarpışmaları önlemek için uluslararası düzenlemeler (COLREGS)

* Halat işleri

 • Yedekleme
 • Demirleme

* Acil durum prosedürleri

Bu altı günlük kapsamlı üst düzey karada düzenlenen kurs, değerlendirme kağıtları ve yazılı sınavları içerir. Adaylara, verilen Resmi talimatlara ek olarak, önemli miktarda özel çalışma ve çeşitli seyir deneyiminin gerekli olması tavsiye edilir.

Sertifika Sınırlamaları

* Uzunluğu 24 metreye kadar olan bir teknenin kaptanlığıı

* kıyıdan 150 mil ‘e kadar

* ticari kullanım için değil

IYT Worldwide Yachtmaster Offshore kursuna başvurmak için minimum giriş koşulları nelerdir?

 1. Aktif bir mürettebat üyesi olarak denizde bir yatta 50 gün. Bir gün 24 saatlik bir süre olarak tanımlanır. Bir günün Bölümleri bu toplamın bir parçası olabilir, ancak bir gün, bir seyir sırasında birkaç saat boyunca yattan ayrılan bir aday tarafından geçersiz kılınmaz. “Denizde ” terimi, bir seyir yatının uzun bir süre boyunca sabitlenebileceği veya demirleyebileceği herhangi bir limanın dışındaki bir gemide (doğal veya yapay) olarak tanımlanır.
 2. Denizde (güç ile yürütülen veya yelkenli) seyir sırasında bir yatta 3.000 mil kaydettik. Bu kilometre, gerçek yolculuklarda veya geçitlerde kaydedilmelidir, ancak kısa günlük yolculuklarda kaydedilmemelidir. Okyanus geçişlerinde değil, kıyı yolculuklarında en az 2.000 mil tamamlanmış olmalıdır. Adayın gerçek gemi elleçleme konusunda önemli bir zamana sahip olması önemlidir.
 3. Bir yatın mürettebatının aktif bir üyesi olarak devam eden gece saatinde otuz saat. Bu gece deneyiminin en az altı saati boyunca, aday geminin kaptanı/vardiyacısı olarak hareket ediyor olmalıydı. Bu bağlamda” gece”, Gün batımı ve gün doğumu arasındaki zaman olarak tanımlanır.
 4. Katılımcı, güvenli bir yatta ilgili görevleri gerçekleştirmek için geçerli bir tıbbi muayene ve renk körlüğü görme muayenesi, görme ve kendisini, geminin diğer mürettebatı veya güvenli çalışması için herhangi bir risk olmadan diğer gemiler ve normal hava koşullarında seyir işaretleri ışıklar ve sinyalleri ayırt edememek dahil olmak üzere.
 5. Bir VHF deniz radyosunun güvenli çalışması için genel kuralları ve prosedürleri kapsayan 6 saatlik bir VHF Radyo operatörleri kursu. Geçerli bir VHF sertifikanız yoksa, bu kurs pratik kursa katılmadan önce yatta veya sınıfta yapılabilir.

Final sınavından önce minimum deniz süresi karşılanmalıdır.

Sınav Nelerden Oluşur?

Ders sırasında yazılı teori sınavları yapılacaktır. Final sınavı, bir yatta sözlü ve pratik bir testtir. Adaylar, tekneyi gerekli bir güven seviyesi ile idare etmek, demirlemek ve demirlemek için yeterli yeteneğe sahip olduklarını göstermelidir. Adaylar, müfredatta yer alan herhangi bir konuda incelenmeyi ve bugüne kadarki yatçılık deneyimlerinden herhangi birinde sorgulanmayı bekleyebilirler.

Sınav görevlisinin bir sınav görevlisinin gerekli standartlara ulaşmadığını düşünmesi durumunda, bir sertifika verilmeyecektir. Bu durumda, adaya başarısızlığın nedenini veya nedenlerini açıklayan ve kursun başarılı bir şekilde tamamlanmasına yol açabilecek iyileştirici önlemler öneren gizli bir rapor gönderilecektir. IYT Uluslararası Yat Kaptanlığı – Deniz aşırı kursunun tamamlanması, sınavı geçme ve sertifikanızı alma garantisi değildir.

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com