Tayfa Eğitimi

Gemici Eğitimi

Gemicilik, gemilerde güverte işleriyle uğraşan, gereğinde vardiya zabitinin gözetiminde seyir vardiyasına katılan ve dümen tutan güverte sınıfı gemiadamlığı yeterliğidir.

Kursa kimler Katılabilir? 

16 yaşından büyük, ilköğretim mezunu ve gemici seviyesi için “gemiadamı olur” onaylı sağlık raporuna sahip olanlar kursumuza katılabilirler.
Gemici yeterliği için gerekli olan STCW Temel Denizcilik Sertifikaları bu kursumuzun süresi ve olanakları içinde karşılanmaktadır. 

Yağcı Eğitimi

Yağcılık, gemilerde Makine Dairesinde makine vardiya zabitiyle beraber vardiya tutan makinanın işletim, bakım ve tutumunda vardiya süresince ona yardımcı olan makine sınıfı tayfa yeterliğidir.

Kursa kimler Katılabilir? 

16 yaşından büyük, ilköğretim mezunu ve yağcı seviyesi için “gemiadamı olur” onaylı sağlık raporuna sahip olanlar kursumuza katılabilirler.
Yağcılar için gerekli olan STCW Temel Denizcilik Sertifikaları bu kursumuzun süresi ve olanakları içinde karşılanmaktadır. 

Usta Gemici Eğitimi

Usta Gemicilik,  gemilerde güverte işleriyle uğraşan, gereğinde vardiya zabitinin gözetiminde seyir vardiyasına katılan ve dümen tutan güverte sınıfı gemiadamlığı yeterliğidir. Gemici yeterliğinden sonra terfi edilen bir derecedir.

Kursa kimler Katılabilir? 

Bu kursumuza 18 yaşından büyük, ilköğretim mezunu ve gemici yeterliği ile en az 12 ay deniz hizmeti bulunanlar katılabilir.

Elektrik Tayfası

Elektrik tayfası, otomasyonlu gemilerde elektroteknik zabitine yardımcı olarak gemi elektrik ve elektronik sistemlerinin işletim, bakım ve tutumu işlerinde çalışan makine sınıfı tayfa yeterliğidir.

Kursa kimler Katılabilir? 

18 yaşından büyük, ilköğretim mezunu ve yağcı eğitimini tamamlamış ayrıca bu yeterlikle 6 ay deniz hizmeti olanlar elektroteknik tayfası yeterliği kursumuza katılabilirler.

 

 

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com