STCW 2010 Marshall Adaları

Marshall Adaları ve IYT WW tarafından onaylanmış stcw 2010 Temel Güvenlik Eğitimi sunuyoruz.

Temel İlk Yardım Eğitimi

STCW ’95 kod A-VI/1-3’e uygun olarak talimat verilen ve deniz durumlarında temel İlk Yardım ve CPR’Yİ kapsayan yaklaşık yedi saatlik teori ve pratikten oluşan bir günlük İlk Yardım ve CPR. Dersi yazılı bir sınav takip eder.

STCW Temel Yangın Önleme Ve Yangınla Mücadele

VI/1-2 gemide Yangınla Mücadele organizasyonu, yangın ve patlamanın elemanları, ateşleme türleri, yangın ve duman algılama, cihaz kullanımı ve otomatik alarm sistemi alışma nefes alma da dahil olmak üzere 95 Kod A – STCW için uygun talimat iki gün yangın önleme ve yangın söndürme modülü. Stajyerler, lisanslı ve sertifikalı Yangın söndürme uzmanları tarafından öğretilen kişisel ekipman, pratik talimatlar kullanarak gerçek yangınlarla savaşacak ve söndürecektir. Tamamlanması iki gün sürer ve bir sınav izler.

STCW Kişisel Hayatta Kalma Teknikleri

1-1 VI/STCW 95 Kod A – uygun olarak söylenen ve bir gün böyle acil durumlarda deniz, acil durum radyo ekipmanı, helikopter yardımı, tahliye, kurtarma aracı ve kurtarma botları, kişisel kurtarma aletleri, hayatta kalma gibi konuları kapsayan sınıfta oluşan bir buçuk gün Kişisel Hayatta kalma dersi modül, aynı zamanda Temel Deniz Hayatta kalma olarak bilinir. Teori bölümünü yazılı bir sınav izler. Kursun geri kalanı, terk edilmiş gemi prosedürlerinin simülasyonunu gerçekleştiren bir yüzme havuzunda geçirilir. Pratik alıştırmalar eğitmen tarafından sürekli değerlendirmeye tabidir.

STCW Kişisel Güvenlik Ve Sosyal Sorumluluklar

Bu, 2010 Manila değişikliği tarafından revize edilen stcw ‘ 95 kod a-VI / 1-4’e talimat verilen bir günlük bir derstir. Ders kurulu, sağlık ve hijyen, uyuşturucu ve alkol, gemi yönetim yapısı ve sorumluluklar, acil durumlar ve Güvenli Çalışma uygulamaları, iletişim, yorgunluk kontrolü, takım çalışması ve deniz çevre bilinci konularında gelişmiş kapsama alanı ile ilgili çalışma ilişkileri kapsar. Dersi yazılı bir sınav takip eder.

Deniz Güvenliği Bilincinde STCW Yeterliliği

Stcw Reg V1/6 ve Bölüm a-VI/6 paragraf 4’ün Bölüm A’ya uygun olarak talimat verilen ve deniz güvenliği anahtar tehditleri, tehditlerin tanınması ve farkındalığı, tehditlerle mücadele planları ve prosedürleri, tatbikatlar, iletişim ve raporlama gibi konuları kapsayan sınıfta yarım günden oluşan yarım günlük bir modül.

Tüm yat mürettebatının STCW uyumluluğu için yeni gereksinimlerin farkında olması gerekir.

Her seviyede profesyonel yatçılık sektörüne giren tüm mürettebat için” MSA ” eğitimi gerekecektir.

Bu modül, 1 Ocak 2014’ten itibaren, 2010 Manila değişikliklerinin zorunlu kıldığı STCW koduna yapılan güncellemenin bir parçası olarak, ISPS kodunun uygulandığı gemilerde çalışan veya çalışan tüm personel tarafından gereklidir.

Yukarıdakilerin iki istisnası vardır::

* denizciler için yeni asgari dinlenme saatleri 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

* zorunlu güvenlik eğitimi 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerlidir.

STCW koduna 2010 Manila değişiklikler 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bazı idareler bu tarihten itibaren yeni standartlar getirebilse de, birçoğu gerekli uyumluluk tarihine kadar sertifikasyon ve eğitim için mevcut standartları uygulamaya devam edebilir.

Hükümetler, 1 Ocak 2017 tarihine kadar mevcut sözleşme kapsamında yenilenmeye ve yeniden değerlenmeye devam edebilir. Bununla birlikte, 1 Temmuz 2013’ten sonra eğitime başlayan yeni katılımcılar için yeni zorunlu standartlara uymaları gerekir.

STCW Yenileme Eğitimi

Temel STCW’ 95 yenileme eğitimi artık her beş yılda bir zorunludur.

* Bu, kişisel hayatta kalma teknikleri ve temel Yangınla mücadele için 2 günlük pratik bir eğitimdir.

 • Tüm “kişisel hayatta kalma teknikleri” modülünü geri almaktan kaçınmak için, öğrenciler son 5 yıl içinde tatbikatlar veya simüle edilmiş egzersiz durumları sırasında aşağıdaki görevleri yerine getirdiklerini beyan eden bir öz beyan formu doldurmalıdır:

# Can yeleği giymek #

Can yeleği giyerken gemiden bir hayatta kalma gemisine binmek

Survival hayatta kalma şansını artırmak için bir filikaya binerken ilk eylemleri yapmak

◆ Bir cankurtaran drogue veya deniz çapa akışı

Survival hayatta kalma zanaat ekipmanları işletim

Radio radyo ekipmanı dahil olmak üzere çalışma konumu cihazları

* Beyannamede gemilerin kayıtlı numara ve tarihlerinin de gerekli olduğunu unutmayın.

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com