Otomatik Radar Plotlama Aygıtlarını (ARPA) Kullanma Eğitimi

ARPA (Automatic Radar Plotting Aids) Radar Eğitimi uluslararası sularda çalışan ve ARPA Radar ekipmanı bulunan gemilerde görev yapan tüm güverte seyir vardiyasından sorumlu zabit ve kaptanların alması gereken bir eğitim programı olup otomatik radar plotlama yardımcısının doğru kullanımının sağlanması hedeflenmektedir.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime uluslararası sularda çalışan ve ARPA radar ekipmanı bulunan gemilerde görev yapan, güverte zabitan sınıfında yer alan zabit ve kaptan ehliyetlerine sahip olanlar başvurabilirler.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

ARPA Radar eğitimi içeriğinde yer alan konu başlıkları; ARPA Radar tanıtımı, IMO Performans Standartları, ARPA gösterim karakteristikleri, ARPA’ya aşırı güvenmenin riskleri, ARPA gösteriminin kurulması ve sürdürülmesi, performansı etkileyen faktörler, hedef izleme yeteneği ve sınırlılıkları, ARPA görüntülerinde güncel değişimlerden oluşmaktadır. Eğitim hem teorik hem de simülatör uygulamaları ile desteklenen uygulama eğitimleri ile verilmektedir.

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com