GMDSS ROC & ROC Kurusu

Genel Operatör (GOC)

Küresel Denizcilik Tehlike ve Emniyet Haberleşmesi Sistemi (GMDSS) SOLAS konvansiyonuna tabi bütün gemilerde tesis edilmiştir. Gemilerde bu sistemlerin kullanılması kullanılması, acil durum ve arama kurtarma operasyonlarında görev alınabilmesi için Gemideki Güverte sınıfı Telsiz Zabitlerinin seyir görevlerinin yanında alması zorunlu olan bir yeterlik belgesidir. 

Kursa kimler Katılabilir?

Kurslarımıza tüm güverte zabitleri ile Telsiz Zabiti (GOC) olmak isteyen herkez katılabilir.  Gemi güverte zabitlerinin  Genel Operatör- GOC yeterlik belgesi alması için önce kurumumuzda sertifika kursuna katılmaları ve UDH Bakanlığı tarafından GASM aracılığı ile yapılan teorik ve uygulamalı sınavda başarılı olmaları gerekir. 

Tahditli Operatör (ROC)

Küresel Denizcilik Tehlike ve Emniyet Haberleşmesi Sistemi (GMDSS) SOLAS konvansiyonuna tabi bütün gemilerde tesis edilmiştir. A1 Sefer Bölgesine (kıyıdan 25 milden fazla açılmadan yapılan seferler) göre donatılmış gemilerde haberleşme sistemlerinin kullanılması, acil durum ve arama kurtarma operasyonlarında görev alınabilmesi için Gemideki Güverte sınıfı Telsiz Zabitlerinin seyir görevlerinin yanında alması zorunlu olan bir yeterlik belgesidir. 

Kursa kimler Katılabilir?

Kurslarımıza tüm güverte zabitleri ile Tahditli Telsiz Zabiti (ROC) olmak isteyen herkes katılabilir.  Gemi güverte zabitlerinin  Tahditli Operatör- ROC yeterlik belgesi alması için önce kurumumuzda sertifika kursuna katılmaları ve UDH Bakanlığı tarafından GASM aracılığı ile yapılan teorik ve uygulamalı sınavda başarılı olmaları gerekir. 

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com