499 GT Yat Kaptanlığı Eğitimi

Yat Kaptanlığı 499 GT yeterlik belgesi, 500 GT’den daha küçük ticari yatların sevk ve idaresi için kaptanlık yetkisi verir. Bu belgeye sahip kişiler ticari ve özel yatlarda kaptanlık yapabilirler. Kursumuzda seyir, meteoroloji, gemicilik, temel deniz emniyeti, deniz hukuku, tekne motorları gibi dersler verilmekte ayrıca 70 saat süreyle tekne üzerinde  yelken ve motorla manevra ve seyir uygulaması yaptırılmaktadır. 

Kursa kimler Katılabilir? 

18 yaşını bitirmiş, lise mezunu ve sağlık durumu yat kaptanı olmaya elverişli herkes kursumuza katılabilir. Kursumuzun tamamlanmasına müteakip, daha önce hiç deniz hizmeti olmayan kişiler, 3 ay süreli yat kaptanlığı stajlarını 15 metreden büyük ticari yatlarda, yolcu motorlarında veya gezenti-tenezzüh teknelerinde stajyer olarak tamamlamanız gereklidir.

En az 3 yıl güverte sınıfı gemi adamı olarak hizmeti bulunanlar kursumuzu tamamlamalarına müteakip staj gerekmeksizin yat kaptanlığı sınavına girebilirler.
Yat Kaptanları için gerekli olan STCW Temel Denizcilik Sertifikaları,kursumuzun süresi ve olanakları içinde karşılanmaktadır. 

Sizi Arayalım

  Ed Sport News INFO
  All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
  SEE ALL
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Latest Posts
  Tweets
  Please fill all required widget settings!
  Contact Info
  Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu. Ut ligula metus, dapibus in sagittis lobortis, rhoncus nec libero.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com