Yönetim ve Eğitim Kadromuz

Cpt Rudy Colson  / Eğitmen

 

IYT Training Canada Tarafında, MCA Onaylı, MOY Limited Power & Sail ehliyetlerine sahiptir. Fizik mühendislik alanlarında akademik kariyer sahibi olan Rudy Colson halen Fethiye de ikamet etmekte ve teknesi ile Yachtmaster Coastal Power and Sail yeterliliğine kadar IYT eğitimleri vermektedir. Kendisi 35 feet sailboat Bénéteau Oceanis 351 tekne sahibi olup, profesyonel kariyerinde uçak pilotluğu ve uluslararası şirket yöneticiliği yapmıştır.


MERT TORAMAN - EĞİTMEN

İstanbul Bilgi Ünv.’de Uluslarası İlişkiler ve sonrasında MBA okudu. Bir finans kurumunda çalıştı, sonrasında fabrika yöneticiliği yaptı, daha sonra ise ithalat yaparak bazı markaları Türkiye’de temsil etti. Takiben, alışamadığı büyük şehir yaşamını bıraktı ve uzun zaman önce başlayan, dalış ve yelken ile perçinlenen deniz sevgisi etkisiyle tüm zamanını yelken sporuna ayırmaya karar verdi. Şimdilerde kimi zaman yabancı ve Türk yelken okullarında, kimi zaman ise bağımsız olarak yelken eğitimi vermekte ve geziler düzenlemektedir. 

 


Kpt Ümit Yaşar Sürücü / Uzman Eğitmen: Sınırsız(Unlimited) Uzakyol Kaptanı (STCW 95 A-II/2) - 1970 Yılında İSTANBUL'da doğdu. 1990 İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte bölümünden Uzak Yol Güverte Zabiti ehliyeti ile mezun oldu. Güverte Zabiti, 1.Zabit ve Kaptan olarak Okyanus aşırı  gemilerde (Max tam Boy 230 Metre)  (Konteyner / Dökme Yük / Obo / Tanker / Kimyasal / Lpg / Yolcu Gemileri) 16 yıl boyunca çalıştı. Toplamda tüm dünya deniz ve okyanuslarında 1.000.000 deniz milinden fazla seyri vardır . (Buna 4 tam dünya turu dahildir). Bunun dışında bugüne kadar denizcilik firmalarında Güverte ve Kalite Enspektörü, Şirket Güvenlik Zabiti (ISPS) , Efesan Port / Albatros Marına  Liman Müdürü ve Liman Güvenlik Zabiti (ISPS) , Megayacht ve Water Jet Yolcu Teknelerinde kaptanlık, Denizcilikle ilgili Emniyet Malzemeleri İmalatı yapan firmada Genel Müdür olarak, çeşitli görevlerde bulundu. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı / Türkiye  tarafından "Denizci Eğitimci"ve IYT - WW (International Yacht Training World Wide / Kanada) tarafından tam teşekküllü "Limitsiz Yat Kaptanı Eğitmeni" belgesine sahiptir.


Kapt. Ramazan CEPEL - Kurucu / Direktör : Sınırsız Uzakyol Kaptanı (STCW 95 A-II/2) – 1966 Göcek doğumlu. 1987 İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunu. Kaptan olarak Okyanus aşırı büyük yük gemilerinde 20 yıl boyunca çalıştı. Toplamda tüm dünya deniz ve okyanuslarında 1.000.000 deniz milinden fazla seyri vardır . Halen Göcek'te Baş Kılavuz Pilotluk (Özellikle Mega Yatlar için ), Acenta Yöneticiliği ve Yatçılık danışmanlığı yapmaktadır. VIRA Denizcilik okulunu 2006 yılında kurdu ve burada eğitmen olarak da görev almaktadır. Aynı zamanda TURMEPA –Deniz Temiz organizasyonun in GÖCEK bölge temsilcisidir. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı ve IYT - WW (International Yacht Training Worldwide) / Kanada)  tarafından tam teşekküllü uzman eğitmenlik yetkisine sahiptir.


Onur SANAL / Okul Müdürü : 1970 doğumlu, Anadolü Üniversitesi, İş İdaresi bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Kendi gulet yatında 4 yıl boyunca işletmeci olarak görev yaptı. Vira Denizcilik ve Yelken Okuluna yönetici olarak 2006 yılında katılıp 2007 yılında Okul Müdürlüğüne terfi etti. Bürodaki koltuğundan uzaklaşabildiği her fırsatta VİRA YELKEN TAKIMI'nda yarışlara da katılmaktadır.


Kapt. Levent BAKTIR / Baş Eğitmen : Sınırsız Uzakyol Kaptanı (STCW 95 A-II/2) - 1967 yılında İSTANBUL'da doğdu. 1988 İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunu. Kaptan olarak Okyanus aşırı büyük yük gemilerinde 20 yıl boyunca çalıştı. Toplamda tüm dünya deniz ve okyanuslarında 1.000.000 deniz milinden fazla seyri vardır . (Buna 5 tam dünya turu dahildir ). Bunun dışında bugüne kadar Güverte Enspektörü, MARDAS Liman Müdürü, Megayacht Proje Müdürlüğü ve Yatçılık Danışman & Eğitmeni olarak çeşitli görevlerde bulundu. Farklı pozisyonlarda pek çok yat yarışında katılmış olup aynı zamanda kendi yelkenli teknesine sahiptir. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı ve IYT - WW (INETRNATIONAL YACHT TRAINING WORLDWIDE / KANADA)  tarafından tam teşekküllü eğitmenlik yetkisine sahiptir.


Copyright 2010 Yeni Vira Denizcilik ve Yelken Okulu. Tüm Hakları Saklıdır.