Yönetim ve Eğitim Kadromuz

Kpt Ümit Yaşar Sürücü / Uzman Eğitmen: Sınırsız(Unlimited) Uzakyol Kaptanı (STCW 95 A-II/2) - 1970 Yılında İSTANBUL'da doğdu. 1990 İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte bölümünden Uzak Yol Güverte Zabiti ehliyeti ile mezun oldu. Güverte Zabiti, 1.Zabit ve Kaptan olarak Okyanus aşırı  gemilerde (Max tam Boy 230 Metre)  (Konteyner / Dökme Yük / Obo / Tanker / Kimyasal / Lpg / Yolcu Gemileri) 16 yıl boyunca çalıştı. Toplamda tüm dünya deniz ve okyanuslarında 1.000.000 deniz milinden fazla seyri vardır . (Buna 4 tam dünya turu dahildir). Bunun dışında bugüne kadar denizcilik firmalarında Güverte ve Kalite Enspektörü, Şirket Güvenlik Zabiti (ISPS) , Efesan Port / Albatros Marına  Liman Müdürü ve Liman Güvenlik Zabiti (ISPS) , Megayacht ve Water Jet Yolcu Teknelerinde kaptanlık, Denizcilikle ilgili Emniyet Malzemeleri İmalatı yapan firmada Genel Müdür olarak, çeşitli görevlerde bulundu. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı / Türkiye  tarafından "Denizci Eğitimci"ve IYT - WW (International Yacht Training World Wide / Kanada) tarafından tam teşekküllü "Limitsiz Yat Kaptanı Eğitmeni" belgesine sahiptir.


Kapt. Ramazan CEPEL - Kurucu / Direktör : Sınırsız Uzakyol Kaptanı (STCW 95 A-II/2) – 1966 Göcek doğumlu. 1987 İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunu. Kaptan olarak Okyanus aşırı büyük yük gemilerinde 20 yıl boyunca çalıştı. Toplamda tüm dünya deniz ve okyanuslarında 1.000.000 deniz milinden fazla seyri vardır . Halen Göcek'te Baş Kılavuz Pilotluk (Özellikle Mega Yatlar için ), Acenta Yöneticiliği ve Yatçılık danışmanlığı yapmaktadır. VIRA Denizcilik okulunu 2006 yılında kurdu ve burada eğitmen olarak da görev almaktadır. Aynı zamanda TURMEPA –Deniz Temiz organizasyonun in GÖCEK bölge temsilcisidir. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı ve IYT - WW (International Yacht Training Worldwide) / Kanada)  tarafından tam teşekküllü uzman eğitmenlik yetkisine sahiptir.


Onur SANAL / Okul Müdürü : 1970 doğumlu, Anadolü Üniversitesi, İş İdaresi bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Kendi gulet yatında 4 yıl boyunca işletmeci olarak görev yaptı. Vira Denizcilik ve Yelken Okuluna yönetici olarak 2006 yılında katılıp 2007 yılında Okul Müdürlüğüne terfi etti. Bürodaki koltuğundan uzaklaşabildiği her fırsatta VİRA YELKEN TAKIMI'nda yarışlara da katılmaktadır.


Copyright 2010 Yeni Vira Denizcilik ve Yelken Okulu. Tüm Hakları Saklıdır.